Сабақ 4 «А» сыныбында өтті. Сабақтың тақырыбы «Мәдени мұра» тарауында «Нәтіже сабақ».
Сабақтың мақсаты: тыңдалған мәтіннің мазмұны бойынша оқытылған сөздерді пайдалана отырып, сұрақтарға жауап берді, кестені толтырды.
Сабақ тренингтен басталды. Сабақта барлық балалар жұмыс істеді.Оқытудың белсенді әдістері қолданылды. «Домино» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексердім. «Ғажайып көржінде» сұрақтарды тауып, балаларға жауап беріп, тәтті сыйлықтарға ие болды.Жұппен жұмыс жасай отырып, балалар бір-бірін тексерді.«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы балалар өздеріне бейнеленген заттар туралы айтып берді.
Сабақ соңында «Ашық микрофон» рефлексиясы өткізілді, онда балалар сабақта не істегендерін айтты.
18 қарашада ағылшын тілі мұғалімі Л.В. Гулина 2 "В" сынып оқушыларымен "School days " тақырыбында ашық сабақ өткізді. Оқушылар өткен грамматикалық және лексикалық материалдар бойынша жеткілікті жақсы білім деңгейін көрсетті. Қолданылған әртүрлі тапсырмалар жақсы орта және оқушылардың белсенділігін арттыруға көмектесті. Оқушылар шеңбер құрып, «Мен сабақта не істедім?" деген сұраққа жауап беріп, өздерін бағалады.
«N 4 орта мектеп» КММ-нің 3 сынып оқушылары арасында «Ең берік буын» интеллектуалды ойыны өтті.
Ойын 6 турдан тұрды және 3-сынып оқушыларының жас ерекшеліктерін ескере отырып дайындалды.
Интеллектуалды ойын қызықты да тартымды өтті, оқушылар бастауыш сынып пәндері бойынша білімдерін көрсете білді, тапқырлық, логикалық және зейінділік таныта білді.
Ойын соңында ойынның қорытындысы шығарылып, командалар марапатталды.
Бастауыш сынып мұғалімі Солдатова Н.С 3 «Б» сыныбында С.Я Маршак «Он екі ай» тақырыбында әдеби оқу сабағын өткізді.
Сабақтың кезеңдері бір-бірімен тығыз байланысты, түрлі іс-әрекеттер алмасып отырды. Психикалық әрекеттер практикалық әрекеттермен негізделіп, күшейтілді.
Әрбір оқушы үшін табысқа жету жағдайы жасалды, бұл да оқуға деген ынтасын арттыруға және танымдық қызығушылықты сақтауға көмектесті. Сабақта «Ойлан» «Мақал жина», «Ойлан тап», «Кластер» «Мекенжайдағы сұрақ», «Жауап» тәсілдер қолданылды.
Сабақта жұмыстың жеке, топтық, жұптық, ұжымдық сияқты түрлері жүргізілді - бұл балалардың назарын оқу процесіне аударуға, ынтасын арттыруға мүмкіндік берді.
Күрделілік деңгейіне сараланған тәсіл әр оқушының сабақ мақсатына жетуіне ықпал етті.
Сабақтың әр кезеңінде оқушыларға формативті бағалаудың әдіс-тәсілдері ұсынылды: өзін-өзі бағалау, өзара бағалау оқу процесінің құрамдас бөлігі болып табылатын «Қол шапалақтау», ауызша мадақтау, «Ұнату-ұнатпау» сияқты.
Сабақ соңында «Арал» рефлексиясы, «Эмоционалды-музыкалық аяқталу» қабылдау өтті.
Әдеби оқу 3В сынып
Сабақ 4 «В» сыныпта өткізілді. Сабақтың тақырыбы: Ежелгі Грецияның "Дедал және Икар"мифтері.
Сабақ эмоционалды көңіл-күйден басталады. Бұл кезең қысқа болғанымен, оқушыларды сабаққа эмоционалды түрде бейімдеуге мүмкіндік берді, оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын ұсынуға көмектесті. Білімді өзектендіру кезеңінде өзін-өзі тану элементтерін қамтитын шығармаға шағын талдау жүргізілді. Оқушылар сабақта белсенді, зейінді, еңбекке қабілетті болды. Оқушылардың оқу іс-әрекетін ұйымдастырудың таңдалған формасы өзін өте тиімді көрсетті, өйткені сабақ оқушыларға өздерін ашуға, жұмыс істеуге мүмкіндік берді .
Әдеби оқу 4В сынып
Бүгін 2 сыныптар арасында брейн-ринг “Если дружба велика- будет Родина крепка!”деген тақырыпқа өткізілген болатын. Оқушылар белсенді қатысқан болатын. Сұрақтарға жауап беріп, жұмбақтарды шешті. Жанкүйерлер топтарды белсенді қолдады. Қатысушылар мадақтамамен, алғыс хаттармен марапатталды. Оқушылар уақытты жақсы өткізіп, демалды.
21.11.22 ағылшын тілінен ашық сабағы өтті (біздің планетамыздың қазынасы).
Сабақтың жетекші идеясы қоршаған ортаға құрметпен қарау,бір-біріне деген сүйіспеншілікпен қарау.Сабақтың оқу материалдары оқушылардың оқытылатын идеяларын кеңейтті.
Сабақта, АКТ, көрнектіліктер алу болды.
Әдіс тәсілдер түрлерінің ауысуы байқалды. Психикалық процестер өзекті болып табылады: назар, есте сақтау, ойлау, қиял, сөйлеу, сезімдер.
Қорытындылай келе, сабақтың мақсаты мен міндеттерін орындау тұрғысынан, сабақтың мақсаттары мен оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкестігі туралы қорытынды жасау мүмкін деп айтуға болады
23 қараша күні 3-сыныптар арасында «Қызықты қазақ тілі әлемі» атты сыныптан тыс іс-шара өткізілді.Бұл шараның мақсаты : оқушыларды өз бетінше ізденуге,ойларын еркін жеткізе білуге үйрету.Ой-өрісін , тілін,ойлау қабілетін дамыту.Шығармашыл белсенді тұлға тәрбиелеу.Іс-шара барысында белсенділік танытып, көп ұпай жинаған «Тұлпар» тобы жүлделі орынды иеленіп, барлық оқушылар тәтті сыйлықтармен марапатталды.
3 сыныптар арасында қазақ тілінен сыныптан тыс іс-шара
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Омаров Ж.Д. Бастауыш сыныптардың әдістемелік апталығы аясында 4 «Г» сыныбында «Нәтиже сабақ» тақырыбында ашық сабақ өткізді. Сабақтың кезеңдері бір-бірімен тығыз байланысты, түрлі әдіс-тәсілдер қолданылды. Әрбір оқушы үшін табысқа жету жағдайы жасалды, бұл да оқуға деген ынтасын арттыруға және танымдық қызығушылықты сақтауға көмектесті.
Сабақта «Домино», «Асық ату», «Сұрақ-жауап», «Суреттер сөйлейді», «Сөзден сөздер құрау» тәсілдері қолданылды. Сабақта жұмыстың жеке, топтық, жұптық сияқты түрлері жүргізілді. Бұл балалардың назарын оқу процесіне аударуға, ынтасын арттыруға мүмкіндік берді. Сараланған тәсілдер әр оқушының сабақ мақсатына жетуіне ықпал етті. Сабақтың әр кезеңінде оқушыларға формативті бағалаудың әдіс-тәсілдері арқылы, өзін-өзі бағалау, өзара бағалау, қол шапалақтау, ауызша мадақтау сияқты бағалау тәсілдері жүргізілді. Сабақ соңында «Екі жұлдыз, бір тілек» рефлекциясы арқылы бағаланды.
24 қараша қазақ тілі мұғалімі Казиева Эндира Тулемисовна 4 «В» сынып оқушыларымен «Мәдени мұра» бөлімі бойынша «Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?» тақырыбында ашық сабақ өткізді. Сабақта оқушылар айтылым дағдысы бойынша жұмыс істеді. Бөлімде қамтылған «Қолөнер», «Қазақтың ұлттық киімдері», Қазақтың салт дәстүрі «Тұсаукесер» тақырыптары қайталанды. Оқушылар жаңа сөздерді қайталады, әрбір көрсетілген суреттер бойынша сөйледі. Жұптық жұмыста бір-біріне сұрақ қойып оған жауап берді. Сабақтың соңында «Анкета әдісі» арқылы сабақ қортындыланды.